in

თამაშების დაჯილდოება 2020: გამარჯვებულების სრული სია

„თამაშების დაჯილდოება 2020“ 10 დეკემბერს პირდაპირ ეთერში ჩატარდა ლოსანჯელესის, ლონდონისა და ტოკიოს სამი სტუდიიდან. სექტემბერში ჯერ კიდევ წარმოუდგენლად მიაჩნდათ დაჯილდოებისთვის სამი ქალაქის „ვირტუალურად გაერთიანება“. თუმცა სწორედ ამ უიმედობამ შთააგონა ორგანიზატორები.

„ეს არის უნიკალური გარემოებების წელი. ამიტომ, მოდით, ვცადოთ. ვფიქრობ, ეს შესანიშნავი გზავნილია, მე კი მისი სრულად გამოყენება მსურს” ჯეფ კეილი

“The Last of Us Part II” კი ყველასთვის გამორჩეულად საინტერესო თამაში აღმოჩნდა, რადგან სწორედ მას ერგო ყველაზე მეტი პრიზი. გარდა ამისა, სხვადასხვა კატეგორიაში გამოვლინდა წლის საუკეთესო თამაშები.

წლის თამაში

The Last of Us Part II – Naughty Dog (გამარჯვებული)
Animal Crossing: New Horizons – Nintendo
Doom Eternal – id Software
Final Fantasy VII Remake – Square Enix
Ghost of Tsushima – Sucker Punch
Hades – Supergiant Games

თამაშის საუკეთესო რეჟისურა

The Last of Us Part II – Naughty Dog (გამარჯვებული)
Final Fantasy VII Remake – Square Enix
Ghost of Tsushima – Sucker Punch
Hades – Supergiant Games
Half-Life Alyx – Valve

ყველაზე მოსალოდნელი თამაში

Elden Ring – From Software/Bandai Namco (გამარჯვებული)
Halo Infinite – 343/Xbox Game Studios
Horizon Forbidden West – Guerrilla Games/SIE
God of War Sequel – SIE Santa Monica/SIE
Resident Evil Village – Capcom
The Legend of Zelda: Breath of the Wild Sequel – Nintendo

სცენარი

The Last of Us Part II (გამარჯვებული)
13 Sentinels: Aegis Rim
Final Fantasy VII Remake
Ghost of Tsushima
Hades

მხატვრული მიღწევა

Ghost of Tsushima (გამარჯვებული)
Final Fantasy VII Remake
Hades
Ori and the Will of the Wisps
The Last of Us Part II

ორიგინალური მუსიკა

Final Fantasy VII Remake (გამარჯვებული)
Doom Eternal
Hades
Ori and the Will of the Wisps
The Last of Us Part II

აუდიო დიზაინი

The Last of Us Part II (გამარჯვებული)
Doom Eternal
Half-Life: Alyx
Ghost of Tsushima
Resident Evil 3

პერფორმანსი

Laura Bailey – Abby, The Last of Us Part II (WINNER)
Ashley Johnson – Ellie, The Last of Us Part II
Daisuke Tsuji – Jin, Ghost of Tsushima
Logan Cunningham – Hades, Hades
Nadji Jeterm – Miles Morales, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

თამაში გავლენისთვის

Tell Me Why (გამარჯვებული)
If Found…
Kentucky Route Zero: TV Edition
Spiritfarer
Through Darkest of Times

მიმდინარე თამაში

No Man’s Sky (WINNER)
Apex Legends
Destiny 2
Call of Duty: Warzone
Fortnite

ინდი თამაში

Hades (გამარჯვებული)
Carrion
Fall Guys: Ultimate Knockout
Spelunky 2
Spiritfarer

სადებიუტო ინდი თამაში

Phasmophobia (WINNER)
Carrion
Mortal Shell
Raji: An Acient Epic
Roki

მობილური თამაში

Among Us (გამარჯვებული)
Call of Duty Mobile
Genshin Impact
Legends of Runeterra
Pokémon Cafe Mix

საზოგადოების მხარდაჭერა

Fall Guys: Ultimate Knockout (გამარჯვებული)
Apex Legends
Destiny 2
Fortnite
No Man’s Sky
Valorant

VR/AR თამაშები

Half-Life: Alyx (გამარჯვებული)
Dreams
Marvel’s Iron Man VR
Star Wars: Squadrons
The Walking Dead: Saints & Sinners

ინოვაცია ხელმისაწვდომობაში

The Last of Us Part II (გამარჯვებული)
Assassin’s Creed Valhalla
Grounded
Hyperdot
Watch Dogs Legion

მოქმედებითი თამაში

Hades (გამარჯვებული)
Doom Eternal
Half-Life: Alyx
Nioh 2
Streets of Rage 4

მოქმედებითი/სათავგადასავლო თამაში

The Last of Us Part II (WINNER)
Assassin’s Creed Valhalla
Ghost of Tsushima
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
Ori and the Will of the Wisps
Star Wars Jedi: Fallen Order

RPG (role-playing games)

Final Fantasy VII Remake (გამარჯვებული)
Genshin Impact
Persona 5 Royal
Wasteland 3
Yakuza: Like a Dragon

საბრძოლო თამაში

Mortal Kombat 11 Ultimate (გამარჯვებული)
Granblue Fantasy: Versus
Street Fighter V: Champion Edition
One Punch Man: A Hero Nobody Knows
Under Night In-Birth
Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r]

საოჯახო თამაში

Animal Crossing: New Horizons (გამარჯვებული)
Crash Bandicoot 4: It’s About Time
Fall Guys: Ultimate Knockout
Mario Kart Live: Home Circuit
Minecraft Dungeons
Paper Mario: The Origami King

სიმულაციური/სტრატეგიული თამაში

Microsoft Flight Simulator (გამარჯვებული)
Crusader Kings 3
Desperados 3
Gears Tactics
XCOM: Chimera Squad#

სპორტი/რბოლა

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 (WINNER)
Dirt 5
F1 2020
FIFA 21
NBA 2K21

მრავალმოთამაშიანი

Among Us (გამარჯვებული)
Animal Crossing: New Horizons
Call of Duty: Warzone
Fall Guys: Ultimate Knockout
Valorant

საუკეთესო შინაარსის შემქმნელი

Valkyrae (გამარჯვებული)
Alanah Pearce
Jay Ann Lopez
Nickmercs
TimTheTatman

კიბერსპორტის ათლეტი

Heo “Showmaker” Su (გამარჯვებული)
Ian “Crimsix” Porter
Kim “Canyon” Geon-Bu
Anthony “Shotzzy” Cuevas-Castro
Matthieu “Zywoo” Herbaut

კიბერსპორტის მწვრთნელი

Danny “Zonic” Sorensen (გამარჯვებული)
Dae-Hee “Crusty” Park
Fabian “Grabbz” Lohmann
Lee “Zefa” Jae-Min
Raymond “Rambo” Lussier

კიბერსპორტის ივენთი

League of Legends World Championship 2020 (გამარჯვებული)
Blast Premier: Spring 2020 European Finals
Call of Duty League Championship 2020
IEM Katowice 2020
Overwatch League Grand Finals 2020

კიბერსპორტის თამაში

League of Legends (გამარჯვებული)
Call of Duty: Modern Warfare
Counter-Strike: Global Offensive
Fortnite
Valorant

კიბერსპორტის მასპინძელი

Eefje “Sjokz” Depoortere (გამარჯვებული)
Alex “Goldenboy” Mendez
Alex “Machine” Richardson
James “Dash” Patterson
Jorien “Sheever” Van der Heijden

კიბერსპორტის გუნდი

G2 Esports (გამარჯვებული)
Damwon Gaming
Dallas Empire
San Francisco Shock
Team Secret

თელავი, საქართველო – Airbnb-ს გლობალურ კამპანიაში

Don’t stop until you are proud